Відповідаємо на ваші запитання про те, як доглядати за флісовими куртками, джемперами, худі, тощо

РЕЙЧЕЛ КАВАНО

Коли справа доходить до одягу для активного відпочинку, фліс є одним з найулюбленіших речей для кожного. Цей легкий одяг не тільки теплий і затишний - він ще й міцний, повітропроникний і швидко сохне. Крім того, він відводить вологу, коли вид активності або погода змінюється і вам стає жарко, щоб ви відчували себе комфортніше.

Незалежно від того, чи ви любитель активного відпочинку, чи просто віддаєте перевагу затишному флісу, ви знаєте, що він надзвичайно універсальний і його можна носити як проміжний або верхній одяг практично за будь-якої погоди та для багатьох видів діяльності, включаючи активні прогулянки, походи, риболовлю, катання на лижах, біг по пересеченій місцевості та багато іншого. Якщо треба мандрувати в холодну погоду, то без сумніву, фліс - це ваш друг.

Щоб ваше спорядження для активного відпочинку, наприклад, лижні куртки, туристичні штани або рибальське взуття, слугувало вам довго, важливо знати, як правильно прати, сушити та зберігати фліс.

Нижче ми навели кроки, які допоможуть зберегти ваш фліс у хорошій формі на довгі роки.

Як прати фліс

Будь то худі, світшот, куртка чи інший одяг, догляд за флісовими речами важливий для збереження їхньої м'якості та тепла. Це стосується всіх видів флісу, включаючи популярну шерпу, яка є ультрам'яким синтетичним варіантом.

Використовуйте делікатний режим та холодну воду, щоб запобігти пошкодженню і зберегти колір.

  • Уникайте прання флісу з речами на блискавках або липучках, оскільки вони можуть спричинити утворення катишків.
  • Використовуйте м'який миючий засіб, щоб уникнути накопичення залишків.

Як сушити фліс

Перед користуванням одягом важливо прочитати етикетку з догляду, але загалом фліс краще сушити на повітрі, якщо це можливо.

Найкращий варіант - розвісити річ або покласти її на плоску поверхню. Якщо ви користуєтеся сушаркою, використовуйте низький рівень нагрівання або сушіння холодним повітрям, щоб запобігти пошкодженню від перегріву.

На перший погляд це здаватиметься нелогічним, але, якщо ви хочете зробити ваш м'який та комфортний фліс ще м'якішим, уникайте використання кондиціонера для білизни з флісом, оскільки він може зменшити вологопоглинаючі властивості флісу.

Як зберігати фліс?

Щоб запобігти накопиченню вологи і появі неприємного запаху, флісові вироби слід зберігати в сухому прохолодному місці. А також тримати подалі від прямих сонячних променів, щоб запобігти вицвітанню.

Догляд за флісом: найпоширеніші запитання

Як зберегти фліс м'яким?

Щоб зберегти фліс м'яким, періть його з подібними речами - наприклад, з іншими м'якими, пухнастими кофтами, худі або ковдрами. Не використовуйте сушарку, натомість розвісьте або розкладіть його рівно. Не періть фліс жорсткими миючими засобами і завжди запускайте додатковий цикл полоскання, щоб забезпечити його ретельне виполіскування, оскільки залишки миючого засобу з часом можуть пошкодити тканину.

Чи дає фліс усадку?

Фліс є досить стійким до усадки матеріалом порівняно з такими тканинами, як бавовна, льон, вовна або шовк. Однак, він все ж може іноді давати усадку, якщо його випрати в дуже гарячій воді або покласти в сушарку. Ви можете уникнути цього, якщо будете прати фліс у холодній воді та сушити на повітрі.

Як запобігти утворенню катишків на флісі?

Дотримання належних інструкцій по догляду - найкращий спосіб запобігти катишкам на флісі. Як ми вже згадували вище, це включає в себе прання флісових речей у холодній воді і завжди розвішування їх для просушування на повітрі або розкладання на плоскому місці. Однак структура флісу все одно може призвести до того, що з часом на ньому з'являться катишки. Якщо це сталося, ви можете використовувати спеціальний пристрій для видалення катишків, щоб видалити ворсинки і освіжити виріб.

Обирай свою комфортну фліску від Columbia Sportswear.